Tedavi Yardımı

Petbesinleri ailesi olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Artık kendi evcil hayvanlarınız için düzenli aylık ihtiyaçlarınızı satın alırken bir yandan tedaviye muhtaç kedi ve köpeklere ekstra bir masraf yapmadan maddi yardımda bulunabileceksiniz. 

Nasıl mı? Size düzenli olarak verdiğimiz kampanya kuponlarındaki indirim tutarlarını bu kedi ve köpeklerin tedavisinde kullanılmak üzere bağışlayarak :)

Peki Nasıl Olacak?

Bir çok e-ticaret sitesi müşterilerine indirimli olarak alışveriş yapmaları için düzenli kampanyalar gerçekleştirmekte ve indirim kuponları hediye etmektedir. Biz, Petbesinleri yönetimi olarak bir karar aldık ve her ay sabit en az %10 indirim içeren kuponları müşterilerimizle paylaşmaya karar verdik. Her bir kupon müşterilerimize kuponun geçerli olduğu 1 ay içinde 2 kez kullanım hakkı vereceği için hem indirimli alışveriş yapabilecek hem de tedavi ihtiyacı olan kedi ve köpeklere yardımda bulunabileceksiniz. Ayrıca Petbesinleri tarafından oluşturulacak diğer bazı özel kampanyalara da katılabileceksiniz. 

İndirim Kodumla Nasıl Yardım Edebilirim?

Örnek vermek gerekirse Eylül ayı için size gönderilen indirim kodunuzla evinizdeki kediniz veya köpeğiniz için alışveriş yapmak istiyorsunuz diyelim. Satın almak istediğiniz ürünlerinizi çoktan sepete eklediniz ve indirim kodunuzu sepet sayfanızdaki ilgili alana yazarak "Uygula" butonuna tıkladınız. -

Kuponu Uygula butonuna tıkladığınızda önünüze aşağıdaki gibi bir ekran açılacak ve size tedaviye ihtiyacı olan bu hayvanlardan birine yardım etmek istiyor musunuz diye soracaktır. İndirim miktarınızı bağışlamak isterseniz yardımda bulunmak istediğiniz bir kedi veya köpeği seçerek sayfanın aşağısındaki "Kupon tutarımı bağışlıyorum, alışverişime devam edelim" butonuna tıklayarak sipariş özet ve ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz.

-

 

Bu işlemden sonra sepetinize geri yönlendirileceksiniz ve üst bilgi ekranına hangi hayvan için yardımda bulunmak üzere olduğunuz mesajı görüntülenecektir.

-

 

Alışverişe devam et butonuna tıkladıktan sonra ödeme sayfasına geleceksiniz. Bu sayfada da sipariş özet blokunun üstünde yardımda bulunacağınız hayvan ve yardım tutarı mesajı yer alacaktır. Ödemenizi kredi kartıyla tamamladığınızda yardımınız hemen eklenecektir ancak Banka Havalesi yöntemini kullandığınızda ödemeniz alınana ve siparişiniz onaylanana dek yardım tutarınız ilgili hayvanın sayfasına yansıtılmayacaktır. 

Yardımınız kesinleştiğinde hayvanın sayfasında isminiz ile birlikte yardım tutarınızın yer aldığı bir alan açılacaktır. Bu alanı sayfayı ziyaret eden herkes görebilecektir. Bu sayede insanlar yardımların gerçekten müşteriler tarafından yapıldığını bilecek, şeffaflık sağlanmış olacaktır. 

-

 

 

Şimdi diğer sorularınıza cevap verelim;

Dernekler kimlerdir? Neler yaparlar?

Petbesinleri.com.tr olarak doğrudan tedavi ihtiyacı olan hayvanlara kısıtlı imkanlarımızla yardımcı olmak yerine gerek bölgesel gerek ulusal hayvan koruma dernekleri ve sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler ile birlikte şeffaf çalışmalar sürdürmek istiyoruz. Bu doğrultuda sitemize başvuru yapan dernekler belli kontrollerden geçirildikten sonra onaylanarak kendilerine ait bir yönetim paneli üzerinden tedaviye ihtiyaçları olan ve himayelerine aldıkları kedi ve köpekleri listeleyebiliyor oluyorlar. Bu sebeple tedavi ihtiyacı bulunan bir hayvanın sayfasına girdiğinizde sağ tarafta dernek adı, logosu, yetkili kişi ismi, telefon numarası ve adres bilgisini içeren bir alan görüyorsunuz. 

Peki Benim Bağışlarım Bu Hayvanlara Nasıl ulaşıyor?

Siparişiniz onaylandıktan ve yardımınız kesinleştikten sonra önce bir süre o hayvan için gereken tüm yardımın tamamen toplanmasını bekliyoruz. Yardımlar sadece internet sitemizden alışveriş yapanlar aracılığı ile değil hayvanın bağlı bulunduğu derneğin kendi çabaları sayesinde de toplandığından dernek yönetimi ilgili hayvan için Petbesinleri.com dışından toplanan yardım miktarlarını sisteme düzenli olarak girerek her hayvanın tam olarak ihtiyacı olan miktarın toplandığından emin olmamızı sağlıyorlar. 

 

Hayvanın sayfasında göreceğiniz "Müşteri Yok" ibaresi yardımın Petbesinleri.com.tr Müşterilerinden değil ilgili derneğin kendi bağışçılarından toplandığına işaret etmektedir.

Yardım tutarı başarıyla tamamlanan hayvanlar için müşterilerimizin alışverişi esnasında bağışladığı indirim tutarları haftaiçi aynı gün haftasonuna denk geldi ise ilk iş gününde hayvanın tedavisiyle ilgilenen veteriner kliniğine doğrudan Petbesinleri.com.tr tarafından müşterilerinin yardımlarıyla toplanan tutar gönderilir.  Gereken yardım miktarı tamamlanana dek ilgili hayvan sitemizde yayınlanmaya devam eder.
Bu noktaya dikkat çekmemiz gerekiyor, sitemiz üzerinden toplanan yardım tutarı derneklere değil doğrudan hayvanın tedavi edildiği veteriner kliniğine gönderiliyor. Veterinerden alınan fiş/fatura ve banka dekontları ise maksimum 2 iş günü içerisinde sitemizdeki ilgili hayvanın sayfasına fotoğraf olarak yüklenmesi gerekiyor. Aksi takdirde ilgili dernek site üyeliğini kaybediyor. Her şeyin düzgün ve dürüst bir şekilde yolunda gitmesi bizler için çok önemli.

 

Yardımlarınız için teşekkürler :)

 

 

tedavi-yardimi