Hill's

Evcil hayvanınızın yaşı, büyüklüğü ve hassasiyetine uygun şekilde bilimsel olarak geliştirilmiş beslenme

Bütün Hill’s çalışanları, siz ve evcil hayvanınız arasında var olan özel bağı iyi anlar. İşte bu yüzden, o ilişkinin iyi ve sağlıklı kalmasını sağlamak amacıyla size en iyi beslenmeyi sunmak için bu kadar çok çalışıyoruz.

Evcil hayvanınızın yaşına ve cinsine uygun tıbbi ihtiyaçlarını karşılayacak en yüksek kalitede içerik maddeleri ile optimum besin dengesini sağlamak için sürekli olarak yenilikler geliştirmekteyiz. Belki bu, veteriner hekimlerin kendi evcil hayvanlarını beslemek için neden Hill's evcil hayvan mamalarını tercih ettiğini açıklar.

Hill's Pet Nutrition kendisini evcil hayvanların kaliteli beslenmesi ve hayatlarını sağlıklı sürdürmesine adamıştır. Yaptığımız her şeyin temelinde evcil hayvanların sağlıklı ve mutlu yaşamalarına karşı duyduğumuz benzersiz istek yatar.

Hayvan sağlığına olan bağlılığımız

Hill’s Pet Nutrition ile beslenen tüm evcil hayvanlar, sevgi, güven ve eğlence dolu, temiz bir ortamda yaşayacaktır. Bizlerin besin teknolojisi geliştirirken tek amacımız, kedi ve köpeklerin daha uzun ve sağlıklı yaşayabilmesini sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda yalnızca hayvanlara karşı olumsuz müdahale içermeyen, insancıl araştırma yöntemlerini kullanırız.

Evcil Hayvan Sağlığı Bildirisi

Hill’s Pet Nutrition ile beslenen tüm evcil hayvanlar, sevgi, güven ve eğlence dolu, temiz bir ortamda yaşayacaktır. Bizlerin besin teknolojisi geliştirirken tek amacımız, kedi ve köpeklerin daha uzun ve sağlıklı yaşayabilmesini sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda hayvanlara karşı olumsuz müdahale içermeyen yalnızca insancıl araştırma yöntemleri kullanırız. Evcil hayvan beslenmesinde geliştirdiğimiz yenilikler, mama sektöründe eşsizdir ve bizler, markamızı ve itibarımızı her zaman en yüksek etik standartları uygulamak üzerine inşa etmiş bulunmaktayız.

Evcil hayvanların sağlıklı yaşamalarını sağlamak için bilimsel teknikleri şefkatle onlara sunuyoruz. İşte bu yüzden Hill's 'in kedi ve köpeklere olan davranışları sorumlu, şefkatli ve insancadır. Hill's tarafından yürütülen ve desteklenen tüm bilimsel çalışmalar, ister Hill's Pet Nutrition Center, ister evcil hayvan sahiplerinin evleri isterse de veterinerlik fakültelerinde gerçekleşsin, katı Hill's iş ve etik prensiplerine uygun olarak hayata geçirilmektedir.

  • Hill's evcil hayvan sağlığını tehlikeye atacak çalışmalarda bulunmaz. Hill's tarafından desteklenen tüm çalışmalar hayvan sağlığını korumak ve geliştirmek için hayata geçirilmektedir. Kedi veya köpeklerde ötenazi gerektiren hiç bir çalışma yapılmamaktadır.
  • Hill's'in bilimsel çalışmalarında araştırma konusu olan besinin, evcil hayvanın vücudunda nasıl emildiği, dağıldığı, saklandığı ve serbest bırakıldığına dair yapılan tüm çalışmalar aynen insana yönelik gerçekleştirilen bilimsel beslenme çalışmalarında olduğu gibi planlanmaktadır. Hill's kedi ve köpeklere acı ya da zarar verecek hiçbir çalışma yapmaz veya bu şekilde gerçekleştirilen hiçbirr çalışmaya destek vermez. Bu durum, insana acı veren bir şeyin evcil hayvana da acı vereceği düşüncesini benimsemekten kaynaklanmaktadır.
  • Hill's yalnızca evcil hayvanın sağlık ve sıhhatini geliştirebileceğine dair inanç duyduğu alanlarda beslenme çalışmalarını yürütür. Bu nedenle de bu çalışmalar genellikle çığır açan beslenme teknolojileri ile sonuçlanıp, evcil hayvanların yaşam kalitesini arttırmaktadır.
  • Hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen testleri azaltmanın yollarını arıyoruz. Bu nedenle beslenme çalışmalarımızı azımsanmayacak ölçüde evcil hayvan sahiplerinin evlerine taşıdık. Bununla birlikte, veteriner hekimlerimiz ve beslenme uzmanlarımız evcil hayvan sistemlerini simule eden modeller de geliştirmektedir. Örneğin, ağız bakımı testleri için yeni teknolojilerin etkisini ölçen bir "yapay ağız" kullanımına öncülük ettik. Bir başka örnek, yiyeceğin besinsel profiline dayanarak, hayvan testleri olmadan kedilerin idrar pH'ını kesin olarak öngören bir matematik formülünü geliştirmemiz ve kullanmamızdır.
  • Evcil hayvan sahiplerini terapötik mamaların güvenli ve etkili olduğu konusunda ikna etmek için, doğal yollarla hastalanmış evcil hayvanların kullanıldığı çalışmaları destekliyoruz. Hastalık koşulları oluşturmak veya onları simüle etmek için cerrahi veya cerrahi olmayan yöntemlerin kullanıldığı çalışmalara katılmıyoruz.
  • Hill’s Pet Nutrition Center veya Hill’s tarafından desteklenen herhangi bir araştırma merkezi, evcil hayvan bakımına yönelik tüm endüstriyel mevzuat standartlarını karşılamalı veya bu standartların üzerinde olmalıdır. Hill's, araştırma merkezlerinde yapılan tüm çalışmalarda, evcil hayvanların sosyal olarak zengin bir ortamda egzersiz yapabileceği şefkatli bir bakım ortamı sağlamak için " evcil hayvan avukatları" belirler ve onları finanse eder.
  • Hill's bilimsel araştırmalarda yer alan evcil hayvanların sahiplenilmesini teşvik eder. Bununla birlikte Hill's yeni sahiplenilen evcil hayvanın, bakımı ile ilgili de evcil hayvan sahiplerinin bilgi edinmesini destekler.
  • Sağlıklı beslenme ve evcil hayvan bakımı ile ilgili bilgilerini geliştirmek ve kedi ve köpeklerin yer aldığı çalışmaların gereksiz tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olmak için, yaptığımız çalışmaların sonuçlarını yayınlarız.
  • Hill's yalnızca halka açık olan (önceden yayınlanmış) veya Küresel Hayvan Sağlığı Politikası kapsamında yürütülen evcil hayvan araştırmalarından elde edilen verileri kullanır.

Beslenmenin hayati önemi olduğunainanıyoruz

Doğru beslenmenin evcil hayvanların uzun ve sağlıklı yaşamaları için önemli olduğuna inanıyoruz. Hill's Pet Nutrition Center tarafından yürütülen araştırmalarımız, Hill's'in evcil hayvanların besinsel ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılayarak, küresel lider bir mama markası olmasına yardımcı olacak şekilde, hem sağlıklı hem hasta evcil hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak için tamamen dengelenmiş doğru formülleri geliştirme fırsatı sağlar.

Sürekli gelişim için yapılan bilimsel araştırmalar...

Sürekli olarak ürünlerimizin etkililiğini geliştirmenin yollarını arıyoruz ve evcil hayvan mamalarının geliştirilmesinde Kanıta Dayalı Klinik Beslenme kavramını uygulayan ilk mama markası olmanın gururunu yaşıyoruz.

En iyi klinik kararlar; yüksek kalite araştırma bulguları, klinik uzmanlık ve hasta değerleri iç içe geçtiğinde alınır. Kanıta Dayalı Klinik Beslenme, kapsamlı besinsel araştırmalar ile başlar. Bu derinlemesine çalışmalar, ürünlerimizin evcil hayvanlara gerçek faydalar sağlamasını ve evcil hayvan sahiplerinin beklediği mükemmelliği ve en yüksek kalite standartlarını karşılamasını sağlayacaktır.

Hekimler tarafından insanlarda kullanılan Kanıta Dayalı Tıp ile tutarlı olarak Hill's, randomize, kör ve kontrollü besleme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu bilimsel çalışmalar, Hill's Global Pet Nutrition Center'da her gün yapılan tıbbi ve besinsel araştırmaların yararlarını göstermektedir.

Evcil hayvanların sağlığı için klinik çalışmalar

Kanıta Dayalı Beslenmenin temel bileşeni klinik çalışmadır. Bu çalışmalar sırasında ürünlerimiz kör, randomize besleme çalışmalarında veteriner hekimler tarafından gerçek hastalar ile test edilir. Veteriner hekimler, her hastanın spesifik sağlık durumunu belirlemek ve doğru tanıyı koymak için klinik becerilerini ve deneyimlerini kullanır. Çalışma süresince, mamanın faydalarını değerlendirir ve belgeler. Hill's yaptığı araştırmaların sonuçlarına uygun olacak şekilde evcil hayvan sağlığını destekleyen kedi ve köpek mamaları geliştirir.

Doğru miktarlarda doğru besinler

Kanıta dayalı araştırma eşliğinde Hill's, tüm evcil hayvan mamalarını evcil hayvanların yaşam evresi, yaşam tarzı, boyutu veya özel ihtiyaçlarına dayalı spesifik gereksinimlerini karşılamak için 50 besin maddesinin oluşturduğu eksiksiz bir denge ile formüle eder. Besin maddelerinin yanlış dengesini içeren bir diyet ile sürekli besleme çeşitli ve yaygın hastalıklara neden olabileceği için, bazı besin maddelerinin çok az veya çok fazla olmamasına dikkat edilmesi önem taşır.