Ürünleri Filtrele
Kategoriler
 1. Konserve Kedi Maması (134)
 2. Kedi Ödülleri (9)
 3. Yavru Kedi Maması (2-12 Ay) (26)
 4. Yetişkin Kedi Maması (1-7 yaş) (133)
 5. Yaşlı Kedi Maması (7+) (14)
 6. Barınak ve Sokak Kedisi Maması (1)
Daha Az Hepsini Göster
Fiyat
 1. (282)
 2. (16)
 3. (10)
 4. (6)
Marka
 1. Hills (18)
 2. Proplan (11)
 3. Spectrum (5)
 4. Profine (9)
 5. N&D (10)
 6. Pro Choice (4)
 7. Benefit (8)
 8. Trendline (3)
 9. Reflex (3)
 10. Patimax (4)
 11. Sanabelle (9)
 12. Cat Chow (4)
 13. Dr. Caluders (1)
 14. Trixie (1)
 15. Acana (4)
 16. Animonda (8)
 17. Beaphar (7)
 18. Açık Mama (1)
 19. Felix (7)
 20. Gourmet (24)
 21. Plaisir (22)
 22. Enyoj (2)
 23. Miglior Gatto (1)
 24. Tomi (10)
 25. Liebesgut (1)
 26. Nutri (7)
 27. Enjoy (1)
 28. Iams (2)
 29. Schesir (31)
 30. Go (2)
 31. Now (2)
 32. Happy Cat (10)
 33. Advance (16)
 34. Brekkies (12)
 35. Orijen (3)
 36. Royal Canin (33)
 37. Goody (1)
 38. Dr. Natures (1)
 39. Matisse (2)
 40. Brit Care (15)
Daha Az Hepsini Göster
Yaşa Göre
 1. Yaşlı(7+) (13)
 2. Yetişkin(1-7) (173)
 3. Yavru(0-6-12 Ay) (25)
Mama İçeriği
 1. Tavuklu (37)
 2. Kısır - Steril (2)
 3. Somon Balıklı (8)
 4. Kuzu Etli - Pirinçli (6)
 5. Tahılsız (7)
 6. Sadece Kırmızı Etli Tahılsız (1)
 7. Geyik Etli (1)
 8. Sadece Balıklı Tahılsız (3)
 9. Hindili (6)
 10. Kümes Hayvanlı (28)
 11. Tavşan & Pirinç (2)
 12. Ördekli - Somonlu (1)
 13. Kuzulu - Somonlu (1)
 14. Somonlu - Pirinçli (5)
 15. Tuna - Rice (4)
 16. Kuzu Etli - Yaban Mersinli Tahılsız (1)
 17. Kuzu Etli - Yaban Mersinli Az Tahıllı (1)
 18. Balıklı - Portakallı Tahılsız (1)
 19. Balıklı - Portakallı Az Tahıllı (1)
 20. Yaban Domuzu - Elmalı Tahılsız (1)
 21. Tavuklu - Narlı Tahılsız (3)
 22. Tavuklu - Narlı Tahıllı (2)
Daha Az Hepsini Göster

Kedi Maması

Kedi Maması

Doğru kedi maması seçimi kedi beslenmesi konusunun ilk adımıdır. Kedi maması, genellikle ev kedilerinin ana besin öğesi. Kedinize dengeli besin sağlayan bir kedi maması ile kedinizin sağlıklı ve mutlu olması kaçınılmazdır. Kedi maması seçerken kedinizin yaşı, kilosu, kısır olup olmadığı, günlük ne kadar hareketli olduğu gibi bilgileri gözden geçirmenizde fayda var. Bu soruları yanıtladıktan sonra sayfamızda bulunan filtreleri kullanarak kedinize uygun mamaları listeleyebilirsiniz. Bu noktadan sonra işiniz daha kolay, artık kedi maması markaları arasından uygun bir seçim yapabilir, Petbesinleri.com güvencesiyle 9 taksite kadar varan ödeme avantajlarından faydalanabilirsiniz. Her alışverişte %10 indirim tutarı otomatik olarak sepetinize eklenir. Bu tutarı ister kendiniz ister barınak bağış için kullanabilirsiniz.

Evcil dostlarınızın ihtiyaçlarına göre formüle edilen mamalar farklı yaş grupları için farklı aroma ve içeriklere sahiptir. Veterinerlikten gelen tecrübemizle hazırladığımız kediler için beslenme önerileri okuyabilirsiniz:

Sütten Kesilmemiş Yavru Kedi Beslenmesi:

Sütten kesilmemiş kedileri sahiplenmek, annelerinden ayırmak doğru değildir. Ancak bir şekilde annesi tarafından emzirilememiş bir yavru kediniz varsa, yavru kedi süt tozu ile beslemelisiniz.

Yavru Kedi Beslenmesi:

1 - 2 ay arası sütten yeni kesilmiş yavru kediler için uygun bebek kedi maması (baby kedi maması) tercih etmelisiniz. 2 - 12 ay arasındaki kediler için yavru kedi maması (kitten-junior kedi maması) tercih etmelisiniz. Yavru kedi mama seçimi yapmakta zorlanıyorsanız yavru kedi mama markalarıyla ilgili kısa bir kaç bilgi verebiliriz: Pro Plan Junior mama tavuk eti içerir. Royal Canin Kitten mama tavuk eti içermektedir. Hills Healthy Development Kitten mama hem tavuk eti hem de balık ile aroma edilmiştir. Orijen yavru kedi maması tavuk, hindi eti ve balık ile formüle edilmiş tahılsız bir mamadır.

Yetişkin Kedi Beslenmesi:

Kediler 12 aydan sonra yetişkinlik dönemine girerler. Yetişkin kediler için 1-7 yaş yetişkin kedi maması (adult kedi maması) tercih etmelisiniz. Yetişkin kedi mamalarında aroma olarak tavuk eti, kuzu eti, somon balığı ve hindi eti tercih en çok tercih edilen aromalardır. Yetişkin bir kedi iyi formüle edilmiş bir mamaya hayır demeyecektir.

Hamile Kedi Beslenmesi - Emziren Kedi Beslenmesi:

Tıpkı insanlarda olduğu gibi kediler de hamile olduklarında daha fazla enerji tüketirler. Hamile kedi beslenmesi konusunda dikkat etmeniz gereken ilk şey kedinizin yeterli kaloriyi alıp almadığıdır. Hamile kedinizin hal ve hareketlerini, neşe ve enerjisini özellikle bu dönemde yakından izlemenizde fayda var. Emziren kedi beslenmesi için de en önemli konu yine yeterli kalori alımı ve bol su tüketimidir. Emziren memelilerin bol sıvı tüketmeye ihtiyaçları vardır. Hamile ve emziren kedi beslenmesinde yavru kedi mamalarından destek alabilirsiniz. Bu dönemlerde kedinizin su ve tuvalet temizliğinin düzenli olarak yapılmasına fazladan özen göstermeniz iyi olacaktır.

Kısırlaştırılmış Kedi Beslenmesi:

Kısırlaştırılmış kedi beslenmesi söz konusu olduğunda kısırlaştırılmış kedi maması tercih edilmelidir. Bu mamalar kısırlaştırılmış kediler için özel formüle edilmiştir. “Sterillised mama” olarak karşınıza çıkacak kısırlaştırılmış kedi mamaları marka farkı olmasıyla birlikte en çok somon balığı, hindi veya tavuk eti kullanılarak hazırlanmaktadır.

Kilo Problemi Olan Kedilerin Beslenmesi:

Özellikle kedilerin yetişkinlik döneminde görülebilen fazla kilo problemi farklı bir beslenme ihtiyacı doğurmaktadır. Kilolu kedi beslenmesi için hazırlanan diyet kedi maması (light kedi maması) kilo problemi olan kedilerin beslenmesi için doğru tercih olacaktır. Bu gruptaki mamalar genellikle tavuk eti kullanılarak formüle edilirler.

Alerjik Kedi Beslenmesi:

Bazı kedilerde özellikle tahıl alerjisi karşımıza çıkabiliyor. Tahıl alerjisi olan kediler için hazırlanmış tahılsız mamalar bu dostlarımızın beslenmesinde yardımımıza koşuyor. Tahıl alerjisi olan kediler için hazırlanan mamalarda tahıl kullanılmıyor. İçeriğinin yaklaşık %60’ını et, %40’ını sebze ve meyveler oluşturuyor. Tahılsız kedi maması içerisinde et olarak genellikle tavuk eti, hindi eti veya balık bulunuyor. Tahılsız kedi maması hassas bünyeye sahip kedi beslenmesi için de tercih edilebilir.

Yaşlı Kedi Beslenmesi:

7 ile 12 yaş arasındaki kediler için özel formüle edilen yaşlı kedi maması (senior kedi maması) tercih etmelisiniz. Yaşlı kedi beslenmesi için hazırlanan mamaların birçoğu az miktarda yağ ve karbonhidrat içermektedir. Mamanın içerisinde genel olarak tavuk eti ya da hindi eti bulunmaktadır.

Barınak ve Sokak Kedileri Beslenmesi:

Barınak ve sokak kedileri için uygun fiyatlı orta segmentte kedi mamaları bulunmaktadır. İsterseniz sitemizden doğrudan barınak maması yardımı yapabilirsiniz. Bunun için barınak maması siparişi verebileceğiniz gibi, kendi kediniz için yapacağınız her alışverişten kazanacağınız %10 indirimi mama ya da tedavi yardımı olarak bağışlayabilirsiniz. Dostlarınızın beslenmesi için onların biyolojik beslenme yapılarına uygun şekilde tercih yapmanız yaşamlarıyla doğru orantılıdır. Ev yemeği veya kendi tükettiğimiz yiyecekler onların uygun bir beslenme gerçekleştirmesini sağlamaz.