Köpeğiniz İçin Tasma Seçimi


Köpekler İçin Göğüs Tasması Mı Daha Uygun Yoksa Boyun Tasması Mı?

Köpeklerinizi gezdirirken en fazla dikkat etmeniz gereken husus tasmadır. Tasma modeli seçiminde ise pek çok hayvan sever ve köpek sahibi iki model arasında kararsız kalmaktadır. Köpekler için göğüs tasması mı yoksa boyun tasması mı daha uygun şeklinde birçok önemli soru da çıkmaktadır. Ki bu noktada da bakıldığı zaman her iki tasmanın da kullanabilirliği uygun olabilir, ancak burada sizlerin dikkat etmeniz gereken en önemli şey, köpeğinizin yapısı, fiziki özellikleri ve ırkıdır. Çünkü küçük bir köpek elbette ki boyun tasması ile kontrol edilebilir, ancak kalıplı bir köpek için boyun tasması kimi zaman yetersiz kalabilir. İşte bu sebepten dolayı da köpekler için her iki tasmanın sunduğu işleyişlere dair sizlere bilgiler vermek istiyoruz.

Boyun Tasmasının Ne Tür Avantajları Var?

Boyun tasmasında oluşabilecek sağlık sorunları öncelikle köpeğinizin sürekli tasmayı çekmesinden oluşur. Yani tasmadan kaynaklı bir durum kesinlikle değildir. Bununla birlikte de bu tarz boyun tasmalarının çok büyük avantajları bulunmaktadır. Boyun tasmalarının takımı çok kolaydır mesela. Bu durum özellikle de hareketli ve bir an önce kendisini dışarı atmaya çalışan köpekler açısından çok büyük önem taşır. Üstelik bu tasma onları rahatsız etmemekle birlikte özel bir özgürlük hissi de vermiş olabilir. Bu sebepten boyun tasması çoğu zaman kayışsız dolaşan köpekler için ideal olabilir. Rahat bir şekilde köpeğinizi dolaştırabilir, boyun tasması ile hakimiyet altına da almayı başarabilirsiniz. Bu aşamalarda her zaman verimli sonuçları da boyun tasması ile yakalamanız mümkün hale gelmiş olacaktır. Üstelik bu tasmalar maliyet açısından da birçok kesimin cüzdanına rahatlıkla hitap edebilir.

Göğüs Tasmasının Ne Tür Avantajları Var?

Göğüs tasması özellikle de yaramaz köpeklerin hakimiyetini sağlama konusunda bire bir etkiler gösterebilir. Bu tasmalar köpekleri göğüs bölgelerinden tuttukları için özellikle de bu köpeklerin boyun tasmasında hissettikleri acı ortadan kaybolur. Çok daha pratik bir ilerleyiş elde edebilir ve onlar da bu his sayesinde kendilerini çok daha güvende ve rahatlamış hissetmiş olurlar. Tabii ki bu tasmayı takmak boyun tasmasına oranla çok daha zor ancak bunun için yere çömelerek köpeğinizin bedenine bu tasmayı yerleştirmek çok daha ideal bir tercih olabilir. Genel olarak bakıldığında da zaten göğüs tasmalarının özellikleri ve diğer tasmalara oranla köpeği kontrol altına alma durumları çok daha fazladır. İşte bu sebepten dolayı da iyi bir tasma seçiminde göğüs tasmalarının özelliklerini de göz önüne almalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Her bir etkileşimi değerlendirdiğiniz zaman çok daha iyi bir sonuca varma durumu da sizlerin olacaktır. Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki köpeklerin bakımında bu tarz aşamalar her zaman önemlidir. Bu önemin bilinci ile hareket ederek, daha verimli sonuçlara yaklaşabilirsiniz.

Tüm bu sonuçların her birisini göz önüne aldığımızda ise sizlerin tasma modeli seçerken tasmanın kapasitesi ile birlikte köpeğinizin o tasmayı taşıma ve ne şekilde reaksiyonlar gösterebilme olasılıklarını göz önüne alarak ilerlemeniz önemlidir. Tüm bu aşamaları değerlendirerek ilerlediğiniz zaman zaten çok daha hızlı ve çok daha verimli bir şekilde köpek bakımı ve onlarla iyi vakit geçirme evresine ulaşmış olursunuz. Bu sebepten dolayı da muhakkak ki tasma seçiminde bahsetmiş olduğumuz hususlar ile avantajları göz önüne alarak ilerlemelisiniz.

Yorumlar

yorumlar

Tepkiniz nedir?
Ağla Ağla
2
Ağla
Sevimli Sevimli
6
Sevimli
Kahretsin! Kahretsin!
7
Kahretsin!
Beğenmedim Beğenmedim
7
Beğenmedim
Lol Lol
6
Lol
Beğendim Beğendim
15
Beğendim
Aşk Aşk
6
Aşk
Kazan Kazan
8
Kazan
İlginç İlginç
12
İlginç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeğiniz İçin Tasma Seçimi

Giriş Yap

Sen de içerik paylaşabilirsin!

Henüz kayıt olmadın mı?
Kayıt Ol

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Topluluğumuzun bir parçası ol ve gücümüze güç kat!

Geri dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
List
Video
Audio
Image