İnsanların Kullandığı İlaçlardan Vermek Köpeğin Zehirlenmesine Neden Olabilir Mi?


İnsanların Kullandığı İlaçlardan Vermek Köpeğin Zehirlenmesine Neden Olabilir Mi?

İnsanların kullandığı ilaçlardan vermek köpeğin zehirlenmesine neden olabilir mi? Bu sorunun cevabı aslında ‘’kesinlikle evet’’ şeklindedir. Çünkü köpeklerin bünyesi ile insan bünyesi arasında belli çaplı benzerlikler olsa da hayvanların insanların kullandığı ilaçları kullanması birçok açıdan can sıkıcı reaksiyonlar ve zehirlenmelere sebebiyet vermektedir. Bu sebepten dolayı da veteriner hekiminizin onayı ve tavsiyesi olmadan bir köpeğe kesinlikle sizin kullandığınız ilaçtan vermemelisiniz. Bunu yapmanız sizin ve köpeğiniz açısından büyük problemler oluşturacaktır. İşte bu sebepten dolayı da köpekler için her zaman insanların kullandığı ilaçlardan uzak durmalısınız. Bu ilaçların yerine köpeğinizi sürekli götürmüş olduğunuz bir veterinere götürüp tedavi ettirirseniz eğer, çok daha sağlıklı bir verim elde etme şansını da yakalamış olursunuz.

Köpeklerin zehirlenmesinin önüne geçmek adına kesinlikle kendi ilaçlarınızı kullanmamalısınız. Ki ani ağrı krizlerini hisseden birçok iyi niyetli insan ilaçlarının bir kısmının köpeklere içirilmesinde çok fazla zarar oluşturmayacağını savunur. Ancak bu da kesinlikle kötü bir düşünce yapısı olarak kabul edilir. Bunun yerine biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi köpekleriniz için onlar için özel bir ilaç kullanırsanız daha da sağlıklı bir konum elde etme şansını da yakalamış olursunuz. Bu işleyişin genel tutumu ve nitelikli aşamalarının tamamı sayesinde de, net olana odaklanmak ve daha da hızlı bir şekilde köpeğinizin bakım – tedavi aşamalarına geçmek de mümkün oldukça sağlanabilir.

İlaçların köpeklere verilmesi konusunda dikkat edilmesi gereken bir önemli detay ise veterinerlerinizin talimatları olmalıdır. Çünkü köpeklerin veteriner hekiminizin tedavi aşamaları doğrultusunda daha iyi bir şekilde iyileşme evresine geçiş yapma olasılıkları da artmış olacaktır. Bu sebepten dolayı da veterinerlerinizin talimalatlarını harfiyen yerine getirmeli ve onların bütün dediklerine uyum sağlamalısınız. Bunu gerçekleştirdiğiniz an iki katı daha verimli ve çok daha hızlı bir bakım süreci ile köpeklerinizi eski sağlıklarına kavuşturma şansı da bulabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki bu tarz aşamalarda her zaman dikkatli ve temkinli adımlar atmak önemlidir. Adımlarınızı bu tarz bir aşama ile attıkça daha da güzel sonuçlara ulaşmış olacaksınız.

Tüm bunların yanı sıra hastalanan köpeklerin bakımlarını da evinizde gerçekleştirmenizde yarar görülmektedir. Ki hijyenik ortamlar her zaman onların daha da çabuk iyileşmesini destekler. Onlara sevginizi, şefkatinizi ve birçok güzel duyguyu aşılayıp her zaman yanınızda olduğunuz takdirde de özel bir şekilde iyileşmelerini ve mutlu hayatlarına geri dönüş yapmalarını da sağlamış olursunuz. yani sonuca ulaşacak olursak da kedileriniz ya da köpeklerinizin hastalık evrelerinde insanların kullanmış olduğu ilaçları kesinlikle vermeyin. Onları uzman bir veteriner hekime teslim edin ve bu sayede daha da sağlıklı bir şekilde iyileşmelerine tanıklık etmiş olun. Bu konuda her zaman etkin sonuçlara ulaşabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız.

Yorumlar

yorumlar

Tepkiniz nedir?
Ağla Ağla
1
Ağla
Sevimli Sevimli
4
Sevimli
Kahretsin! Kahretsin!
9
Kahretsin!
Beğenmedim Beğenmedim
4
Beğenmedim
Lol Lol
3
Lol
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Aşk Aşk
4
Aşk
Kazan Kazan
1
Kazan
İlginç İlginç
12
İlginç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanların Kullandığı İlaçlardan Vermek Köpeğin Zehirlenmesine Neden Olabilir Mi?

Giriş Yap

Sen de içerik paylaşabilirsin!

Henüz kayıt olmadın mı?
Kayıt Ol

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Topluluğumuzun bir parçası ol ve gücümüze güç kat!

Geri dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
List
Video
Audio
Image