Evde Koku Olmaması İçin Hangi Kedi Kumları Tercih Edilmeli?


Evde Koku Olmaması İçin Kedimize Ne Tür Bir Kum Tercih Etmeliyiz?

Hangi Kedi Kumu? Evde kedi beslemek gerçekten de maharet ve marifet ister. Çünkü kediler yeryüzünün en afacan ve en fazla bilinmezlerle dolu canlıları olmaktadır. Bu sebepten dolayı da kedi beslerken beslenmelerinden tutup da onların kullanacakları kumlara kadar birçok önemli hususu göz önüne alarak hareket etmeniz gerekmektedir. Ki evde koku olmaması için kedimize tercih edeceğimiz kum modelleri de değişim göstermektedir. Bu değişim son beş sene üzerinde piyasalarda çok daha fazla olarak kendisini açığa çıkardığı için de biz de sizler için iyi bir kedi kumu seçimi esnasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair biraz bilgiler sunarak ilerleyeceğiz.

Kedi Kumu İnce Taneli mi Yoksa Kalın Taneli Mi Olmalı?

Aslına bakacak olursak her kedi kumu idealdir. Ancak ince taneli kumların topaklaşma ve çok daha rahat temizlenme olasılığının olduğunu bilmenizi isteriz. Tabii her iki kum modeli de koku yapmama konusunda idealdir. Tabii bu durumda markadan markaya da değişimler gösterilmektedir. İşte bu sebepten dolayı da sizlerin kedi kumu seçimlerinde tanelerin ince ya da kalın olmasından ziyade iyi ve güvenilir bir marka ile hareket etmeniz önem taşıyacaktır. Bu aşamaları göz önüne alarak ilerlediğiniz zaman çok daha verimli bir kum seçimi gerçekleştirebilir, bu sayede de kediniz ile evinizdeki hijyen ortamının da daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.

Topaklaşan Kedi Kumları

Bir kedi kumunun ev içerisinde koku yapmaması adına topaklaşması önemlidir. Topaklaşan kedi kumu idrarı çok daha hızlı emer ve içinde hapseder. Dışkıları da kontrol altına aldığı için koku oranını mümkün mertebe en aza indirir. Bu da genellikle ince taneli kumlar ile sağlandığı için ortaya verimli bir kum tercihi de çıkmış olacaktır. İşte bu sebepten dolayı da kum seçiminde muhakkak etkili adımlar atmalı ve ona göre bir işlevsellikle ilerlemelisiniz. Bunun için topaklaşan kumlar her zaman önemlidir. Tabii kum seçimi esnasında kokulu kumlardan uzak durmanız gerektiğinin de üzerine basa basa vurgulamak isteriz.

Kokulu Kumlar Zararlı Mı?

Evet belki de pek çoğumuz için iyi bir tercihmiş gibi gözükse de kokulu kedi kumları kimyasal barındırdığı için çok büyük zarar. Kedilerin cildinin tahriş olmasına ve bazı zamanlarda uzun süreli deri hastalıkları yaşamasına sebebiyet verecek türden büyük zararlar oluşturmaktadır. İşte bu sebepten dolayı da kokulu kedi kumu kullanımından mutlaka uzak durmanız gerektiğinin üzerinde dururuz. Sizlerin bu tarz kumlardan ziyade çok daha organik bir kum ile ilerlemeniz her zaman daha sağlıklı bir yapı ile sonucu güçlü tutmanızı sağlar. Şunu da unutmamak gerekir ki, kedilerin bu tarz hususlarına dikkat ederseniz onların hem rahat hem de çok daha sağlıklı bir şekilde hareket etmelerini de sağlamış olursunuz.

Kum Kokusu İçin Kedi Tuvaletleri

Son olarak kedi kumlarının koku yapmasını engellemek için çok pratik kedi tuvaletleri önerimiz bulunmaktadır. Bu tuvalet modelleri genellikle kulübe biçimine sahiptir ve onların sorunsuz bir şekilde giriş yapmalarını sağlarlar. Böylece kediler hem rahat bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmekte, hem de koku konusunda sizlere de çok fazla sorun yaşatmamaktadır. İşte bu sebepten dolayı da kedi tuvaletleri ideal bir tercih olarak değerlendirme altına alınabilir.

Yorumlar

yorumlar

Tepkiniz nedir?
Ağla Ağla
5
Ağla
Sevimli Sevimli
3
Sevimli
Kahretsin! Kahretsin!
10
Kahretsin!
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Lol Lol
6
Lol
Beğendim Beğendim
12
Beğendim
Aşk Aşk
6
Aşk
Kazan Kazan
1
Kazan
İlginç İlginç
8
İlginç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde Koku Olmaması İçin Hangi Kedi Kumları Tercih Edilmeli?

Giriş Yap

Sen de içerik paylaşabilirsin!

Henüz kayıt olmadın mı?
Kayıt Ol

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Topluluğumuzun bir parçası ol ve gücümüze güç kat!

Geri dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
List
Video
Audio
Image