Balkon ya da Bodrum Gibi Yerlerde Köpek Bakmanın Sakıncaları Nelerdir?


Köpekler, belki de insanlara karşı en düşkün hayvanlardandır. Özellikle de bir köpek sahibinin köpeğiyle kurmuş olduğu bağlar, pek çok film ve romana konu olacak kaynaklar oluşturabilir. Bu noktada da özellikle de apartmanda yaşayan insanların köpek bakma konusunda bazı sıkıntılar yaşama olasılığı yüksek. Çünkü köpekler genellikle bahçelerde bakılabilecek ve çok daha rahat bir ilgi alakaya ulaştırılacak hayvanlardır. Ancak ille de bir köpek sahibi olmak isterseniz eğer, muhakkak ki belli başlı hususları göz önüne almalısınız. Çünkü kimi köpek sahipleri hayvanlarının balkonda ya da bodrum katında bakmaya çalışmaktadır. Biz de bu iki bakma modeli hakkında sizlere sohbet niteliğinde birkaç sunum yapmak istiyoruz.

Köpekler Balkonda Bakılabilir Mi?

Öncelikle köpeklerin ne kadar duygusal bir hayvan olduklarını altını çizmek isteriz. Çünkü köpekler sahiplerini her şey olarak belirlerler. Birçok köpek de sahibine bir nevi aşk besler. Onları elbette ki balkonda beslemek ve balkonda kalmalarını sağlamak belki iyi sonuçlar getirebilir ancak balkon güvenliğini de muhakkak ki sağlamak gerekir. Çünkü köpekler kediler gibi ani içgüdülerle kendilerini yere atacak hayvanlar olmasalar da, muhakkak ki balkonda bir nevi tehlike durumu oluşturabilir. Ayrıca bazı köpeklerin havlamaya karşı düşkünlükleri de bir hayli fazla ve bu da can sıkıcı komşuları beraberinde getirebilir. Kaldı ki bir köpeğin balkonda bakılmasına karar verdiğiniz an sizlerin muhakkak ki o balkonu kontrol altına almalısınız. Çünkü dört mevsimde o köpeğin balkonda yaşama ihtimalini unutmamak gerekir ve ona göre adımlarınızı atıp balkonu bir köpeğin yaşayabileceği konuma ulaştırmanız şarttır. Bununla birlikte de köpeklerin balkonda yaşamaları konusunda küçük yastıklar, onların rahatlıkla kullanabileceği bir mama kabı ve küçük oyunlar da şarttır. Belli başlı saatler içerisinde köpeğinizle muhakkak ilgilenmeli ve ona göre bir adım atmalısınız ki, daha verimli bir bakım sürecine de geçiş yapmanız mümkün hale gelebilsin. Bununla birlikte de köpeklerinizin belli başlı zamanlarda muhakkak ki dışarıda gezdirilmesi gerekir. Bize göre günde üç kere olsa da en az iki defa köpeğiniz dışarı çıkmalı ve ihtiyaçlarını da muhakkak karşılamalı. Bu hususları göz önüne alarak ilerlediğiniz zaman ise köpeğinizin balkonda bakılma olasılığı rahat ilerler ve size sorun yaşatmaz.

Köpekler Bodrumda Bakılabilir Mi?

Açık olmak gerekirse balkon bodruma oranla çok daha iyi ve ideal. Bodrumda bakılan bir köpek ister istemez yalnızlık ve terkedilmiş psikolojisine mahkum kalır Bu da onlar ve sizin açınızdan çok daha can sıkıcı bir hal oluşturabilir. Eğer ki müstakil ve bahçeli bir eviniz yok ise, bir köpeğin özellikle de apartman bodrumunda bakılması çok zor olur. Bu sebepten dolayı da köpeklerinizin bodrumdan ziyade balkon ya da daha uygun bir ortamda bakılması konusunda özenli adımlar atmalısınız. Bu hususların her birisini göz önüne alarak ilerlediğiniz zaman zaten çok daha iyi bir köpek bakım düzenini de yakalamış olacaksınız.  Bu düzenin genel yapısı ve sunduğu olanakları sayesinde de net bir şekilde sizler köpeklerinizle harika vakitler geçirebilirsiniz.

Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi köpekler insanlar açısından her zaman önemli bir dost, sağdık bir yoldaş olabilir. Bu sebepten siz de onların kalacağı yeri iyi belirlemeli, ona göre adım atmalısınız.

Yorumlar

yorumlar

Tepkiniz nedir?
Ağla Ağla
2
Ağla
Sevimli Sevimli
4
Sevimli
Kahretsin! Kahretsin!
13
Kahretsin!
Beğenmedim Beğenmedim
4
Beğenmedim
Lol Lol
4
Lol
Beğendim Beğendim
12
Beğendim
Aşk Aşk
5
Aşk
Kazan Kazan
4
Kazan
İlginç İlginç
8
İlginç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balkon ya da Bodrum Gibi Yerlerde Köpek Bakmanın Sakıncaları Nelerdir?

Giriş Yap

Sen de içerik paylaşabilirsin!

Henüz kayıt olmadın mı?
Kayıt Ol

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Topluluğumuzun bir parçası ol ve gücümüze güç kat!

Geri dön
Giriş Yap
Choose A Format
Story
List
Video
Audio
Image